باورهای رایج مصرف شکلات

بیشتر افراد تصور می‌کنند خوردن شکلات مضرات فراوانی دارد.
این طرز فکر مخصوص اکثر بانوان‌ است. آنها فکر می‌کنند هرگز نباید شکلات بخوردند زیرا برای وزن و پوستشان ضرر دارد. درست یا غلط بودن این عقیده موضوع بحث ما نیست. گزارش‌ها و تحقیقات فراوانی در این باب شده است و نمی‌توان به یقین گفت آیا این خوراکی خوشمزه و دوست‌داشتنی به واقع مضر است یا مفید! ما در اینجا می‌خواهیم به معرفی تعدادی از مزیت‌ها و معایب شکلات اشاره کنیم تا خودتان در مورد خوب یا بد بودن آن تصمیم بگیرید.

مصرف شکلات، به ویژه شکلات تلخ مزایای فراوانی دارد. شکلات تلخ، سرشار از انواع مختلف آنتی‌اکسیدان‌هاست که برای بدن مفید هستند. به طور مثال می‌توان به منیزیوم، اسید فولیک و مس اشاره کرد. خوردن شکلات سیاه به طور صحیح بسیار بهتر از خوردن انواع سفید و شیری است. خوردن شکلات‌های تلخ با درصد بالا برای همه افراد مناسب است و مشکلی در آنها ایجاد نمی‌کند.

بسیاری از زنان در دوران قاعدگی به خوردن شکلات روی می‌آورند. آنها تصور می‌کنند این ماده به کم شدن درد و کنترل احساساتِ منفیشان کمک می‌کند. به همین دلیل به شکلات درمانی اقدام می‌کنند که درست هم هست. به دلیل وجود سروتونین مذکور در مغز، خوردن شکلات حس بهتری به آنها می‌دهد و می‌توانند آرام‌تر و شادتر به فعالیت‌های روزانه خود برسند.

شکلات به دلیل داشتن ماده‌ای به نام فنلیتلامین ، کارکرد و بهره‌وری طبیعی بدن را افزایش می‌دهد. مغز انسان مقادیر مختلفی از سروتونین در خود دارد که خوردن شکلات باعث تحریک آنها و به وجود آمدن حس خوشحالی و سرحال بودن می‌شود. به همین دلیل به خانم‌ها توصیه می‌شود با رعایت اصول اعتدال، شکلات بخورند. آنها می‌توانند با خوردن متعادل شکلات به شادتر بودن خود و کارکرد سالم‌تر بدنشان کمک کنند.

شکلات، کافئین نیز دارد. کافئین اثرات سوء فراوانی دارد. از جمله آنها می‌توان به ضعیف شدن بدن – به ویژه خانم‌ها –  اشاره کرد. خوردن بیش از حد شکلات باعث افزایش کلسترول خون نیز هست و برای قلب ضرر دارد.

بیشتر خانم‌ها به دلیل وجود شکر و چربی در شکلات آن را دوست ندارند. خوردن شکلات برای افرادی که رژیم غذایی دارند همچون یک کابوس وحشتناک است.

اگر چه خوردن شکلات انرژی فراوانی به بدن می‌دهد اما خیلی زود هم این انرژی تحلیل می‌رود که برای سلامت بدن چندان مناسب نیست.

 تعدادی از انسان‌ها بعد از خوردن شکلات دچار سردردهای بدی می‌شوند. این موضوع به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی موجود در این ماده خوشمزه است که در بدن برخی افراد اختلال ایجاد می‌کند. برخی نیز با خوردن آن، در منطقه معده یا قلب احساس درد یا سوزش می‌کنند.

کاکائو می‌تواند تولید میتوکندری‌های جدید را افزایش دهد. شکلات حاوی اپی کتیچن فلاونول است که وظیفه‌اش میتوژنیک است. در یک مطالعه، به یک موش سالخورده اپی‌کتیچن داده‌اند و سپس مشاهده کرده که شاخص‌های زیستی آن تا حد زیادی به سمت موش‌های جوان تغییر کرده است. در یک تحقیق دیگر بر روی یک موش با مصرف اپی‌کتیچن عملکرد حرکتی نزدیک به ۵۰ درصد بهبود یافت و مقاومت آن در برابر خستگی نیز به میزان ۳۰ درصد افزایش داشت.

ارسال دیدگاه