تنظیمات شما در Google Adwords

 تاکنون جستجو های بسیاری در موتورهای جستجو به خصوص گوگل انجام داده اید و در راستای جستجوهایی که انجام داده اید گوگل یکسری وب سایت را به شما معرفی می کند که به عنوان seo organic شناخته می شود و دیگر نتایج در ازای پرداخت هزینه به موتورهای جستجو گوگل نمایش داده می شود که با عنوان Google Adwords (گوگل ادورز) شناخته می شود. اما گوگل ادورز چیست و نحوه عملکرد آن چگونه می باشد؟

نحوه فعالیت Google Adwords به این صورت میباشد که شما با ایجاد حسابی در گوگل و پرداخت مبلغی در ازای شارژ پنل خریداری شده امکان معرفی خود با کلمات کلیدی مشخص به گوگل را داشته و با این روش اعلام می کنید که موتور جستجو گوگل با توجه به کلمات کلیدی ارائه شده وب سایت شما را در لیست جستجو خود قرار دهد و یا حتی مشخص نمایید که چه کاربرانی با چه موقعیت جغرافیایی و حتی در چه ساعاتی از شبانه روز در لیست جستجوی گوگل نمایش داده شود.

براساس تنظیمات شما در Google Adwords، وب سایت مورد نظر درلیست جستجو نشان داده می شود و به ازای هر کلیکی که کاربران برروی تبلیغ شما انجام می دهند مبلغی از پنل کاربری که در Google Adwords دارید کسر می گردد که مبلغ آن با توجه به میزان و تعداد آگهی دهندگان مرتبط با کلمه کلیدی شما بین 1 سنت تا 5 دلار متغیر میباشد.

 بسیاری از کاربران معتقد هستند که تبلیغات گوگلی بسیار گران هست و هر فردی نمیتواند اقدام به سفارش نماید ، اما این نگرش کمی قدیمی هست و با تغییرات مختلفی که در طی این سال ها برای تبلیغات گوگلی رخ داده است، امروزه هر فردی میتواند با کمترین هزینه اقدام به تهیه تبلیغات گوگلی نماید .و تنها زمانی هزینه پرداخت میکنید ، که مشتری و یا کاربر وارد سایت شما شود یا ساده تر در واقع تا زمانی که کاربری وارد سایت شما نشود هیچ هزینه از شما دریافت نمی شود . در واقع نمایش تبلیغات در گوگل بدون هزینه می باشد و صرفا معیاری که باعث هزینه برای شما می شود ، کلیک هست ، برمبنای میزان کلیکی که انجام میشود ، از اعتبار شما کسر میشود و تا زمانی که کمپین شما اعتبار دارد ، کمپین شما در گوگل بدون هزینه نمایش داده میشود .

ارسال دیدگاه