طرز تهیه همبرگر رستورانی

همبرگر از آن دست غذاهای فرنگی است که به خوبی در سلیقه غذایی مردم ایران جا افتاده، اما برای آن هنوز دستور تهیه ای که علاقمندان این غذا را راضی کند در کتاب ها، مجلات و سایت های اینترنتی وجود ندارد.

برای این غذا کافی است به چند نکته توجه کنید. اول این که زمان ترکیب مواد از مخلوط کردن هر یک از مواد لازم برای تهیه همبرگر به طور جداگانه خودداری کنید و تنها زمانی که کلیه مواد را به گوشت اضافه کردید مواد را به آرامی با یکدیگر مخلوط نمایید.

مواد لازم

گوشت (چرخکرده) 400 گرم
دنبه (چرخکرده) 100 گرم
آرد سوخاري به مقدار لازم
تخم مرغ يک عدد
پياز يک عدد
سير 2 حبه
پودر سير 2 قاشق مربا خوري
پودر موسير يک قاشق مربا خوري
نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه همبرگر رستورانی

  1.  ابتدا گوشت چرخکرده و دنبه چرخکرده را با هم مخلوط کرده و خيلي خوب ورز دهيد تا کاملا يکنواخت شوند.
  2. سير و پياز را رنده کرده و با هم مخلوط کنيد و به آنها مقداري نمک اضافه کرده و آب اضافي آنها را بگيريد و به همراه تخم مرغ ،پودر سير،پودر موسير و فلفل به گوشت اضافه کرده و خيلي خوب ورز دهيد.
  3.  بعد از ورز دادن گوشت شروع به اضافه کردن آرد سوخاري کنيد.آرد را کم کم به گوشت اضافه کرده و هربار آن را به خوبي ورز دهيد .
  4. براي بدست آوردن مقدار دقيق آرد سوخاري بايد پس از پاشيدن مقداري آرد گوشت را چند دقيقه ورز دهيد ، اگر پس از اين مدت مشاهده کرديد که گوشت بافت نرم و آبدار و در عين حال خوبي دارد پس آرد شما کافي بوده است ، اگر گوشت کمي شل و بد فرم بود ميتوانيد مقداري ديگر آرد سوخاري به آن اضافه کنيد.
  5.  اضافه کردن آرد را تا زماني که بتوانيد به گوشت شکل دهيد ادامه دهيد. اما مراقب باشيد که زياد آرد نريزيد تا گوشت پس از پخت خشک نشود.
  6.  گوشت آماده شده را به قسمت هاي دلخواه تقسيم کنيد و هر قسمت را به شکل يک دايره در آوريد ، دايره هاي آماده همبرگر را روي کاغذ روغني يا کيسه فريزر قرار داده و براي يک ساعت درون يخچال قرار دهيد.سپس آنها را روي ذغال کباب کرده يا درون تابه سرخ کنيد.

ارسال دیدگاه