نوشابه لبنی چیست؟

تغییر سبک زندگی و مدرن شدن آن، یک تغییر اساسی در الگوی غذایی بسیاری از ما ایجاد کرده است و آن هم تمایل بیشتر به مصرف غذاهای آماده، سریع و نوشیدن محصولاتی مانند انواع نوشابه‌های گازدار همراه با این غذاهای معمولا چرب است. بهتر است بدانید که هر کدام از ما ایرانی‌ها سالانه حدود ۴۱ لیتر نوشابه مصرف می‌کنیم و این یعنی احتمال ابتلا به اضافه ‌وزن و پوکی استخوان را در خودمان بالا می‌بریم.

از طرف دیگر، خیلی از ما به دلیل عدم تحمل لاکتوز یا هماهنگ نبودن طعم شیر با غذاهای مختلف، ‌مصرف شیر و لبنیات چندان زیادی نداریم. پس با مصرف کم شیر و لبنیات در کنار افزایش مصرف نوشیدنی‌های گازدار، احتمال ابتلا به پوکی استخوان یا حتی مشکلات دیگری مانند پوسیدگی دندان را در خودمان افزایش می‌دهیم.

محققان ایرانی سال‌ها تلاش کرده‌اند تا بتوانند محصول جایگزینی برای نوشابه‌های گازدار با همان میزان رضایتمندی و محبوبیت تولید کنند و این محصول جدید را به ‌عنوان محصولی جایگزین برای نوشابه‌های گازدار معمولی در نظر بگیرند. تلاش این محققان بر آن بود تا محصول جدید آن‌ها مضرات نوشابه‌های معمولی را نداشته باشد و بتواند سهمی از کمبود کلسیم را در بین مردم ایران جبران کند. از این‌رو، محصولی با نام نوشابه لبنی تولید و روانه بازار شد.

این محصول که به‌تازگی به بازار ایران راه پیدا کرده است، از حدود دهه ۵۰ میلادی در اروپا تولید و مصرف می‌شود و در کشورهایی مانند سوییس از محبوبیت بالایی برخوردار است. درحالی که در ایران و به دلیل شرایط نگهداری یا تفاوت قیمت محصول وارداتی که برای مصرف‌ کننده ایجاد می‌شد، خرید و واردات این محصول اروپایی شاید چندان مقرون به صرفه نبود. از این‌رو، محققان ایرانی با سال‌ها تلاش و تحقیق توانسته‌اند که خط تولید نوشابه‌های گازدار برپایه شیر را در کشور خودمان راه‌اندازی کنند.

در فواید نوشابه لبنی می توان نوعی نوشیدنی گازدار برپایه شیر است که اگر شما ندانید این محصول برپایه شیر تهیه شده است، به هیچ‌وجه از عطر و طعم آن متوجه وجود شیر در آن نخواهید شد. در فرآیند تولید نوشابه لبنی، شیر تازه را وارد دستگاه پالایش شیر می‌کنند و عملیات جداسازی پروتئین و چربی از آن را انجام می‌دهند. پس از جدا شدن پروتئین و چربی، مایع رقیق باقی‌مانده که حجم قابل قبولی از کلسیم، املاح و ویتامین‌های موجود در شیر هنوز در آن وجود دارد را فرآوری می‌کنند و در مرحله نهایی مقداری گاز به آن می‌افزایند.

هرچند که نوشابه لبنی بر پایه شیر است، اما کلسیم آن نصف کلسیم موجود در شیر خواهد بود؛‌ یعنی هر دو لیوان از نوشابه لبنی، کلسیمی معادل با یک لیوان شیر دارد. این درحالی است که در نوشابه‌ لبنی از اسید سیتریک یا اسید فسفریک کمک گرفته نمی‌شود و به‌جای آن‌ها از اسید لاکتیک که حاصل تخمیر شیر است، استفاده می‌گردد. اسید لاکتیک به‌طور طبیعی در محصولاتی مانند ماست یا دوغ وجود دارد.

ارسال دیدگاه